Uncategorized

Sağlıklı Yaşam ve Tüketim

Günlük yaşamda tükettiğimiz ürünlerin sağlığımıza etkisi giderek artmaktadır. Tükettiğimiz gıdalardan soluduğumuz havaya, kullandığımız cihazlardan giysilerimize kadar daha birçok şey sağlığımızı etkileyen faktörler arasındadır. Sağlıklı bir yaşam için hem kendimiz hem de sevdiklerimiz için en sağlıklı ürünleri seçip tüketmeliyiz. Vitamin deposu %100 meyveden, katkısız, koruyucusuz, sıkma yöntemi ile üretilen 10 değişik tatta DOĞALDAN meyve sularını sağlıklı bir yaşam için gönül rahatlığıyla hem siz içebilir hem de sevdiklerinize içirebilirsiniz.

Karadut Suyu Faydalı Mı?

Çok Faydalı. İçinde K vitamini C ve B vitamini ile demir ve diyet lifi barındıran Karadut suyu sağlığımız için çok faydalıdır. Antioksidanlar açısından zengin olan karadut suyu mor meyvelerden olup, bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Karadut suyu, sindirim sistemimizi güçlendirir ve kabızlık rahatsızlığına da iyi gelir. Karadut suyunun yanı sıra DOĞALDAN markası ile Böğürtlen, Ahududu, Nar, Beyaz Üzüm, Siyah (Kara) Üzüm, Vişne, Elma, Karışık Meyve suları ve Demirhindi Şerbeti ile şifa kaynağı…

Böğürtlen, C vitamini kaynağı. Cilde iyi gelir. Metabolizmayı hızlandırır. Antioksidandır. Kalp dostudur. Kanseri önler. Kemik sağlığı için faydalıdır.

Ahu Dudu, Antioksidandır. Kan yapar. Zengin demir, bakır ve magnezyum mineralleri içerir. Kalbe iyi gelir. Kilo verdirir.

Nar, C vitamini deposudur. Metabolizmayı hızlandırır. Kalp dostudur. Kanser hücrelerinin gelişimini engeller. Şeker ve kolesterolü dengeler.

Elma, A, C, E, B vitamini bakımından oldukça zengindir. Doğal lif kaynağıdır. Antioksidan içerir. Cildi besler. Kabızlığa iyi gelir. Sinir sitemini korur. Kırmızı kan hücresi üretiminde etkilidir. Avrupa’da en çok tüketilen meyve sularının başında gelir.

Vişne, A, C, E vitamini bakımından oldukça zengindir. Antioksidan içerir. Kolon kanseri ve prostat kanserini önler. Sodyum, potasyum içerir. Kabızlığa iyi gelir. Sinir sitemini korur. Uykusuzluğa iyi gelir.

Demirhindi; Antioksidandır. Yüksek oranda magnezyum içerir. Mide asidini düzenler, ülsere iyi gelir. Kolesterol, kalp sağlığı, cilt sağlığı, iltihaplanma, lekelenme, bronşit ve eklem ağrıları için oldukça faydalıdır.

Üzüm suyu, A, B ve C vitamin deposu ve potasyum, demir gibi mineraller bakımından zengindir. Vücudun hastalıklara karşı direncini artırır. Kalp krizi riskini azaltır. Kan sulandırıcı özelliği vardır.

Kaliteli çoraplar tercih edin…

Sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bir giysi. Çünkü ayaklarınız nefes almazsa mantar gibi çeşitli hastalıklara ve kimyasal boyalarla cildinizin temasına maruz kalabilirsiniz. MAY çorap ürettiği pamuklu, bambu, modal ve yün çoraplarla hem sizin hem de çevrenizin sağlığını korumaktadır.

Biraz da çorap İhracatı konuşalım…

MAY çorap markasıyla İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihracat kapasitemizi artırarak ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktayız.

Türkiye’nin çorapta en çok ihracat yaptığı ülke hangisidir?

İngiltere. Türkiye, İngiltere’ye çorap ihracatında tüm dünya ülkelerini geride bıraktı ve liderliğini sürdürüyor. İngiltere’yi ise Almanya takip ediyor.

Çorap ihracatında gidilecek daha çok yol var…

Türkiye olarak Dünya’nın 2.en büyük çorap üreticisiyiz. Uzun yıllara dayanan geçmişiyle 3 nesildir devam eden çorap sektöründeki tecrübelerimizin modern sanayi ile birleştirerek artırılması ve dünya liderliğine yükselmememiz için hiçbir engel yok.

Çorap Makinasında En İyisi Hangisi?

İtalya, çorap makinası sanayinde Dünya’da 1 numara. Gelişen marka ve modelleri ile en çok tercih edilen markalar İtalya’da. Ancak gelişen teknoloji her zaman eski makinaların yerini dolduramayabiliyor. Bazen de eski makinalara çok ihtiyaç duyulduğu zamanlar oluyor.

Batman’da Dikim Fabrikalarına İş Yaptırmak Karlı mı?

Batman gelişen potansiyeli ile tekstil sektörünün önde gelen illerinden olmuştur. Sizlere sadece dikim ücreti ödeyerek üretim imkânı sunan Umay Tekstil olarak, hiçbir ücret talep etmeden ihtiyacınız olması durumunda uygun kumaşı bulmanızda ve almanızda yardımcı olabiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir