Genel

Türkiye’nin Tekstilde Önü Çok Açık…

Ülkemiz, tekstil sektöründe dünyanın en önemli üreticileri arasında yer almaktadır. Giderek artan yatırımlar ile tekstil hacmini artırmaktadır. Yatırımcılar özellikle teşvik bölgesi olarak 6. bölgede bulunan ve yatırımcılara cazip vergi ve devlet desteği avantajları sunan Güneydoğu Anadolu Bölgesini tercih etmektedir. Böylece bölge halkı da hem kendileri için hem de ekonomiye katkı sağlamakta, bölge yaşam ve refah düzeyi artmaktadır.

İş imkanı olarak da, gerek üniversitelerde Tekstil Mühendisliği bölümleri iş garantisi ve yüksek burslar ile gençlerimizin bu alana yönelmesi ve tekstil alanında kendini yetiştirmesi, gerekse İŞKUR gibi devletin sağladığı imkanlar doğrultusunda tekstil işçisi eğitimleri ile yeni kalifiye iş gücü sektöre sağlanmaya çalışılmaktadır.

Umay Group olarak Batman Organize Sanayi Bölgesi’nde 2014 yılında dikim atölyesi olarak 25-30 kişi ile başladığımız üretime, 2021 yılında 10.000 m2 kapalı, 7.000 m2 açık alanlı ve yaklaşık 850 kişiye iş istihdamı sağlayan fabrikamızla devam etmekteyiz. Fabrikamızda seçkin markalara fason üretim yapmakla birlikte, ayrıca Pijama Takımı, eşofman Takımı, Tişört, Elbise, Takım Elbise, gecelik gibi ürünlerde yüksek adetli dikim siparişleriniz için uygun fiyatlarda üretim yapmaya devam etmekteyiz.

Çorap Üretiminde Neler Yapıyoruz?

Umay Group olarak çorapta da kaliteli hem modaya uygun hem kaliteli hem de uygun fiyatlı çoraplar İstanbul’da bulunan üretim tesislerimizde MAY çorap markası ile üretmeye devam etmekteyiz. Ürün çeşitliliği olarak bambu, pamuk, modal ve kuzu yününden erkek, bayan, çocuk için babet, kısa çorap, uzun çorap, külotlu çorap ve tayt modellerimizle üretim yapmaktayız. Üretimlerimizi yurt içi piyasa ile birlikte yurt dışında başta Avrupa ülkeleri (İngiltere, Almanya) olmak üzere, Rusya ve Kuzey Avrupa ülkelerine ihracatı için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Çorap için de yüksek adetli ve süreklilik arz eden alımlarda sizin markanızla ve dilediğiniz modellerde üretim yapabilmekteyiz. Çorap sektöründe de artan iş hacmimizle sizlere kaliteli ve güvenli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Avrupa’da Meyve Suyu Tüketimi

Avrupa halkı günlük yaşamlarında meyve suyu tüketmeye çok önem vermektedir. Sağlıklı yaşam için bir Avrupalının günlük meyve suyu tüketim miktarı yaklaşık 1 litre olarak hesaplanmaktadır. En çok aranılan meyve suları ise Elma ve Portakal suyu olarak gözlemlenmiştir. Günümüzde değeri giderek artan ve sağlıklı yaşam için önemi artan mor meyvelerden yapılan meyve suları da Avrupa’da raflardaki yerini giderek artırmaktadır. Mor tükettiğimiz ürünlerin sağlığımıza etkisi giderek artmaktadır. Umay Group olarak Ankara’da bulunan üretim tesislerimizde, vitamin deposu %100 meyveden yapılan, katkı maddesi ve koruyucu içermeyen, direkt olarak sıkma yöntemi ile meyveden elde edilen 10 değişik tatta ve litrelik ve 250ml metal kapaklı cam şişelerde sunulan DOĞALDAN meyve suları ile dünyaya ve Avrupa’da sağlıklı, kaliteli meyve suları ile market raflarını doldurmaya devam edeceğiz.

Mor Meyve ile Üretilen Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

DOĞALDAN markası ile Böğürtlen, Ahududu, Nar, Beyaz Üzüm, Siyah (Kara) Üzüm, Vişne, Elma, Karışık Meyve suları ve Demirhindi Şerbeti ile şifa kaynağı ürünlerimizi sizler için üretmeye devam ediyoruz. Seçeneklerimizde çok sayıda sağlık kaynağı mor meyveler bulunuyor. Tamamına yakını antioksidan içerikli bu meyve sularını tüketmek bağışıklık sistemimizi güçlendirmekte ve vücut dengemiz açısından da çok önem arz etmektedir.

Karadut, Böğürtlen, Ahududu içeriğinde K vitamini C ve B vitamini bakımında oldukça zengindir. Kalp dostudur. Kan yapar, kırmızı kan hücreleri üretir.

Elma suyu, Nar Suyu, Üzüm suyu ve Vişne suyu da yine en çok tercih edilen ürünlerimizdendir. Bizler durmaksızın üretim satış ve ihracatına tüm hızımızla devam etmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir