Uncategorized

Çorap Üretimi ve Sektörün Geleceği

Ülkemiz, çorap üretiminde Çin’in ardından 2.sırada olan yer almaktadır. Dünya çorap ihracatının %8’ini karşılayan ülkemiz, 2020 yılında 1 milyar doların üzerinde ihracat hacmi sağlamıştır. Geçmişi on yıllarca yıl öncesine kadar uzanan çorap sektörünün 2021 yılında da ciddi büyüme potansiyeli bulunmaktadır.

Çorap, birçok üretim safhalarından geçerek tüketiciye ulaşmaktadır. Çorapta hammadde olarak kullanılan pamuk, bambu ve yün iplikler, makinalarda örülerek ayaklarımızı sarmaktadır. Eskimeyen modellerle birlikte değişen dünyamızda çorapta da yeni modeller tasarlanmaya, üretilmeye başlanmıştır.

Öncelikle, üretilecek çorap çeşidine göre makina çeşidi ve iğne sayısı belirlenmektedir. Çocuk çoraplarında düşük sayıda iğneli makinalar seçilirken, sırasıyla bayan ve erkek çoraplarında daha yüksek iğne sayılı çorap makinaları seçilmektedir. Dikim makinalarından en karmaşık yapıya sahip olan çorap makinaları, gelişen teknoloji ile son derece modern dijital makinalar haline gelmiştir. Modern makinalar, üretilmek istenilen model direkt sisteme yüklenerek üretilmesine imkan sağlamaktadır. Örülen çoraplar sonrasında burun dikişi aşamasına geçmektedir. Burun dikişi yapıldıktan sonra ise sırasıyla yıkama, kurutma, ütüleme, etiketleme ve paketleme yapılarak üretim tamamlanmaktadır.

Siz Seçin, Biz Üretelim…

May Çorap, kışlık, modaya uygun, kaliteli kışlık yeni modelleri ile İstanbul’da bulunan fabrikamızda iç ve dış piyasada üretime ve ihracına devam ediyoruz. Çorap çeşitlerimizde bambu, pamuk, modal ve kuzu yününden ürettiğimiz erkek, bayan ve çocuk; patik, kısa, uzun, külotlu çorap ve tayt modellerimizle geniş ürün çeşitlerimiz bulunmaktadır. Ürünlerimizi İngiltere, Almanya, Rusya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine ihracatı için çalışmalarımız bulunmaktadır. Süreklilik arz eden siparişleriniz için sizin markanızla ve modellerinizle sipariş alıyoruz. 37 yıllık tecrübesiyle üretim ve yönetim kadrosuyla kaliteli ve güvenli hizmet vermeye, her gün daha iyisi için çalışmaya devam ediyoruz.

Ülkemizde kaliteli ve uygun işçi maliyetleri ile uygun fiyatla üretilen çoraplar, yurtdışı piyasalarda alıcı bulmaya ve ilgi görmeye devam etmektedir. Ülkemizin artan ihracat hacmi Türk markaları tanınırlığını artırarak ve dünya piyasasında her biri birer dünya markası olma yolunda ilerlemektedir. Dünya piyasasında en bilinir global hazır giyim markalarına üretim yapılmaktadır.

Umay Group olarak gıda, içecek, tekstil ve medikal sektörlerinde MAY ÇORAP, DOĞALDAN meyve suları kalitesiyle, doğal ve sağlıklı ürünler üretmeye, Ülkemiz ve dünya için çalışmaya devam etmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir